Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,354 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Výtok

    , Autor: Cukrik123

    Dobrý deň pán doktor mám 18 rokov a mám už dlho priateľa tak som začala užívať HAK Karhleight. Antikoncepciu som začala užívať v prvý deň môjho cyklu ako bolo napísané. Menstruacia mi skončila a už 10 dni mi pretrváva hnedý výtok čo sa mi nikdy pred tým nestalo. Posledné 3 dni ten hnedý výtok začal ešte aj intenzívne zápachať. Môj gynekológ mi povedal že spinenie je normalne na začiatku brania HAK ale strašne sa bojím toho zápachu. Ďakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie počas cyklu normálne. Zapáchajúci výtok však môže naznačovať vaginálnu infekciu a nemusí mať vôbec súvis s užívaním antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení odoberie výter z pošvy eventuálne určí ďalší postup.

Podobné otázky

  • prsník

    , Autor: Verinka

    Dobrý večer pán doktor,

    chcela by som sa s vami poradiť ohľadom môjho problému. Mám veľké bolesti v jednom prsníku, po stlačení mi z neho vyteká zelený sekrét, na sone mi našli 3 malé cysty, gynekológ mi na nález povedal, že je to dobre a ďalej neriešil, mne sa to však zhoršuje a myslím, že to dobre nie je, občas sa mi stane, že je toho sekrétu veľmi veľa a niekedy veľmi málo, chcem sa opýtať aké ďalšie vyšetrenia sa pri takomto náleze realizujú ? z čoho by mohla byť tá bolesť a zelený výtok ?deti nemám a nie som ani tehotná. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, určite je potrebné to ďalej riešiť, najvhodnejšie v mamárnej poradni. Vhodné je tiež doplniť kultivačné vyšetrenie sekrétu, realizovať mamografiu. Je to skôr otázka na mamológa.

  • trichomoniáza

    , Autor: Nina2

    Dobry večer mam žltozeleny vytok je možné že keď ho mam tak sa nemusí jednať o trichomoniázu? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, nemusí sa jednať iba o trichomoniázu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

  • svrbenie

    , Autor: peetttkkkakkak

    Dobrý deň, mám taký problém. Už asi týžden ma svrbia pysky ohanbia. Nemám žiadnu bolesť pri močení ani nezvyčajný výtok a bolí ma to iba na dotyk a pri poh. styku. Natieram si to Canestenom ale nepomáha. Pri poh. styku ma to tak akokeby reže hneď pri vstupe.Beriem asi pól roka antikoncepciu Belara a mala som už kvasinkovú infekciu aj zápal močových ciest a ani na jedno sa to nepodobá. Prosím o radu čo by to mohlo byť.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

  • Hnisavá cysta na vaječníku

    , Autor: Becky

    Dobrý deň. Dlhodobo som mávala zápaly, svrbenie, krvácanie, hustý hlienovitý výtok. 5.11. som bola akútne operovaná pretože som mala veľkú cystu naplnenú hnisom. Keď som prestala krvácať zase sa objavilo slabšie svrbenie. Keď som prišla domov z nemocnice nasadila som si betadine čípky 1x denne, trošku to zabralo ale počas dňa sa mi objavil zase hustý biely hlienovitý výtok ktorí spôsobuje svrbenie. Môže byť že sa to tam ešte nejak "čistí"? Brala som aj atb takže teoreticky by to mohli byť aj kvasinky. Výtok je bez zápachu, ale nie klasický kvasinkový. Je skôr hlienovitý. Ďakujem za prípadnú odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, osobne si myslím že sa jedná o bakteriálnu vaginózu, ktorá môže vzniknúť po užívaní antibiotík v dôsledku poruchy vaginálnej mikroflóry. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Po kyrete

    , Autor: Whiteseahorse

    Dobrý deň. Som 4 týždne po kyrete kvôli missed abortion v 9tt. Hneď v deň po kyrete som začala krvácať to trvalo týždeň, potom bolo týždeň špinenie a teraz už dva týždne mám žltý výtok bez zápachu miestami dosť silný. Kontrolné usg mi gynekologička nerobila, ževraj až po prvej normálnej menštruácii.. V pošve zvnútra ma sem tam zasvrbí, ale skôr mám ani to neviem opísať taký pocit diskomfortu tam dole.. Prosím Vás môže to byť normálny proces spamatávania sa organizmu z operácie? Poprípade čo by ste mi doporučili z voľne predajných liekov? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o rozvoj vaginálnej infekcie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.