Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,354 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Macmiror complex 500

  , Autor: Majka221

  Dobre rano mam jednu otazku dnes by som si mala dat prvu tabletu macmiror complex 500 na vkladanie. Lenze som 5 mesiacov po akutnom cisarskom reze. Moja otazka znie nemoze mi nijak ublizit ucinok lieku na pooperacny rez? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte mať obavy, Macmiror sa vkladá do pošvy a s cisárskym rezom a s maternicou to nemá žiaden súvis. Inak jazvu na maternici už máte prakticky skoro vyhojenú, trvá asi 6 mesiacov kým je jazva úplne vyhojená. Pokračujte v úživaní Macmiroru.

Podobné otázky

 • Často sa vyskytujúca mykóza

  , Autor: kika523

  Dobrý deň, od dnes budem užívať macmiror complex 500 guľôčky na mykózu. Počula som, že by sa mali po tejto liečbe užívať aj nejaké vaginálne probiotiká, chcela by som si kúpiť gynimun dual protect, ktoré sa ale nevkladajú ale len prehĺtajú. Môžem ich užívať aj počas liečby, alebo to má väčší zmysel až potom? Alebo viac odporúčate probiotika na vkladanie? A zároveň by som sa chcela informovať, akými pripravkami predchádzať častej mykóze, hygienu dodržujem aj bavlnené spodné prádlo a nestačí to. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania vaginálnych antibiotík môžete užívať klasické tabletkové alebo kapsulové probiotiká. Po skončení liečby je však vhodné realizovať kúru vaginálnymi probiotikami, ktoré majú vplyv na vaginálnu mikroflóru.

 • Macmiror complex 500 glo vag 12

  , Autor: Miška_1109

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je normálne mierne až miestami aj žiadne svrbenie vonkajších rodidiel pri braní kapsúl Macmirror complex 500. Beriem ich už 3 deň a pociťujem toto svrbenie a otázka je či mám pokračovať v liečbe a počkať či to svrbenie prejde či je to normálne alebo sa obrátiť na svojho gynekológa a zmeniť liečbu. Nijak ma to svrbenie neobťažuje je to len take miestami.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, svrbenie sa môže vyskytovať. Ak Vás to neobmedzuje a je to len občasné, pokračujte v liečbe. Pri zhoršení ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Macmiror

  , Autor: michaelaa

  Dobrý deň, dnes mi gynekológ predpísal tablety MacMiror Complex 500 a chcela by som sa spýtať, či môžem mať počas ich užívania pohlavný styk s ochranou? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas liečby Macmirorom by ste sa mali vyhnúť pohlavnému styku. Pri akýchkoľvek nejasnostiach a ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.