Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,760 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Sekcia

  , Autor: adka7

  Dobrý deň. Som 3 týždeň po sekcií. Super som sa hojila, cvičila lahke cviky čo mi odporučili v porodnici no a včera som som si vsimla že na kúsku na boku jazvy ju mám akokeby otvorenú a mokva mi. Začala som si potierat s repikom nech mi to vysušiť. Myslite že je možné žeby sa mi jazva nejak trhala, otvárala? Ako bolieť to moc neboli len trosku tak ako keby ťahalo. Ale zapálene to zrejme nemám lebo to nieje ani teple ani cervene ani pulzujúce.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť pracovisko, kde bol operačný výkon robený. Nevidel som lokálny nález, takže sa k tomu neviem bližšie vyjadriť. Vhodná je skôr dezinfekcia 3% roztokom peroxidu vodíka, bežne dostupným, a taktiež je potrebné eliminovať mechanické trenie v oblasti jazvy. Niekedy sa stane, že vznikne v oblasti operačnej rany zápal, ktorý organizmus ohraničí a snaží sa ho vypudiť cestou najmenšieho odporu, teda operačnej rany. Preto je potrebné to skontrolovať, prípadne nasadiť antibiotickú liečbu v závislosti od nálezu.

Podobné otázky

 • Hematóm

  , Autor: Nena5982

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať či ne časté ak sa vytvorí hematóm na maternici v mieste rezu po sekcii ( sekcia pred 10 mesiacmi) na vyšetrení mi to môj lekár oznámil a bola som zaskočená tak som sa ho nespýtala. Chcela by som vedieť aj váš názor. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, niekedy sa vytvorí hematóm v operačnej rane, ktorý sa vstrebáva individuálne dlho. Bližšie sa Vám však neviem vyjadriť k nálezu u Vás. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.

 • Operacia

  , Autor: Bia28

  Dobry den,dufam,ze mi budete vediet poradit.. mam problem a caka ma resekcia vaginal.septa,termin este nemam,odhaduje sa na jul,kedze som musela na 4 tyzdne vysadit antikoncepsiu,chcem sa spytat kolko trva tak priemerne rekonvalescencia po operacii,kedze v auguste planujeme ist k moru(ak sa bude dat),teda ako to cele prebieha.. dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od nálezu, či sa septum nachádza iba v istej časti pošvy, alebo je v celej dĺžke pošvy, záleží aj od hrúbky, ... Môže sa jednať len o výkon vrámci jednodňovej chirurgie a rekonvalescencia môže byť od pár dní do pár týždňov. Takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem.

 • Hematóm po operácií

  , Autor: Becky

  Dobrý deň, pán doktor. Som skoro 4 týždne po operácií - odobratie vajíčkovodu, neostómia a resekcia tenkého čreva. Už na začiatku som mala pripuchnutú ľavú stranu brucha, potom mi to celé omodrelo. Modriny už zmizli ale stále mám v mieste jazvy tvrdú hrčku. Bolí ma to hlavne keď napnem svaly. Môže byť že sa to ešte nevstrebalo? Bojím sa že by mohlo ísť o pruh. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám použitý šicí materiál, ako ani ostatné informácie a okolnosti, takže sa neviem presnejšie bližšie vyjadriť. Môže sa jednať o podkožný hematóm, závisí od rozsahu. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde bol operačný výkon realizovaný.

 • Bolesti v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň. Mám 29 rokov, v r. 2013 sekcia. Som v cykle po vysadení antikoncepcie, posledná menštruácia bola 2.4. , ovulácia prebehla cca v termíne, snažíme sa o dieťa. Momentálne som v 23 dni cyklu, už týždeň pociťujem intenzívne bolesti v podbrušku podobné ako pri menštruácii, pridružili sa k tomu nafúknuté brucho a svrbenie až pálenie bradaviek. Často chodím na toaletu. A bolieva ma hlava. Viete mi poradit o čo by mohlo ísť ? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Tehotenské príznaky od predmenštruačných ťažko rozoznať. Vyčkajte na ďalšiu menštruáciu. Pri týždňovom meškaní si urobte tehotenský test. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie prípadné tehotenstvo potvrdiť z krvi.

 • Menstruacia mešká

  , Autor: lulinka8985

  Dobrý deň som po 4 sekciách (jedno bábo my zomrelo) a dala som si podviazat vajecniky v januári 2015.momentalne mám problém ten že som mala naposledy menstruaciu 27.8.a mešká my.pribrala som , viac som unavená, chutí my viac jesť, a ž prsníka my vyteká tekutina samovolne (to som mala keď som bola cca 7 mes gravi.) V stredu som až objednana k lekárovi. Neviem čo to môže byť. Tehotenstvo vylučujem pretože nato som si dala podviazat vajecniky ďakujem vám za vašu odpoveď Lucia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa plánu za účelom dodiferencovania stavu eventuálne vylúčenia prípadného tehotenstva aj napriek sterilizácii. Niekedy dôjde k rekanalizácii (znovospriechodneniu) vajíčkovodov a tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Neviem akou metódou bola vykonaná sterilizácia. Obvodný gynekológ na základe USG ako aj krvných vyšetrení zistí príčinu Vášho stavu a určí ďalší postup.