• Zrasty a zila

    , Autor: Lupa77

    Dobrý deň,
    Mam otazku. Je mozne ze na vajecniku by bola "krcova zila"? Inak to neviem nazvat. Chodim na prehliadky aj 2x do roka, riesila som to so svojou lekarkou. Som po dvoch akutnych sekciach, od tej druhej 6 rokov. Od porodu sa stale stazujem, ze mam tam nieco boli, na bruchu sa mi asi povroku urobila taka akoby previsajuca koza. Uvazovala som, ci nemam herniu, absolvovala som usg, ct, nic. Nsjhorsie to je posledny rok, boli ma to, ale nie zvnutra, ale zvonku. A dost neprijne
    Tento mesiac som absolvovala uz 2x gyneko vaginalny usg, usg brucha, ale ziadna hernia. Je mozne ze zrasty s kombinaciou krcovej zily mivrobia taku paseku? S kym to riesit? S gynekologom? Angiologom? Dakujem za pomoc acradu

    Dobrý deň, varixy môžu byť prítomné všade tam, kde sú prítomné žily. Nevylučujem, že po operačných výkonoch sú u Vás prítomné zrasty v dutine brušnej, či malej panve. Ak máte pretrvávajúce bolesti v podbrušku a v oblasti panvy, jedná sa o tzv. Pelvic pain. Ak sú všetky zobrazovacie aj laboratórne vyšetrenia negatívne, je možné realizovať diagnostickú laparoskopiu, vrámci ktorej by sa pozrelo kamerou do brucha, zistila sa možná príčina ťažkostí a podľa nálezu by sa rozhodlo o ďalšom operačnom postupe, o uvoľnení prípadných zrastov, ... Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás vie prípadne odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.