Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,923 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pruh

  , Autor: NikaK2022

  Mám slabinový a pupočníkový pruh a chirurg mi odporúčil laparoskopický zákrok, kde sa zoperujú oba pruhy súčastne. Povedal,že vo výnimočnej situácii by operovali klasicky a tak by operovali cez časť jazvy po sekcii. Chcem sa spýtať na gynekologický názor, je bezpečné podstúpiť zákrok keď chcem v budúcnosti otehotniet,je dobre otvárať danú jazvu?Môze sa tehotenstvom pruh opäť roztrhnúť? Môze sa operáciu poškodiť okrúhly sval maternice alebo laparoskopia spôsobiť nejaké gynekologické problémy? Je nejaká doba po operácii kým by som s tehotenstvom mala počkať poprípade je to lepšie zoperovať až po detoch lebo by to mohlo spôsobiť komplikácie počas tehotenstva? Po sekcii v spínale s dvojičkami som mala veľkú krvnú stratu a celkom ťažšiu rekonvalescenciu, očakávať to aj teraz alebo to spolu nesúvisí? Ďakujem za Váš čas.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najmä slabinový pruh je nebezpečný pre riziko zakliesnenia črevnej kľučky a vzniku ilea. Áno, najmä pupočníkový pruh sa môže v tehotenstve zopakovať, záleží však od nálezu, rozsahu a ďalších okolností. Využitie už existujúcej jazvy na koži je častým spôsobom, aby sa nemusela vytvárať ďalšia jazva. Jedná sa o chirurgický zákrok nesúvisiaci s vnútornými ženskými pohlavnými orgánmi. Na maternicu, ani na ďalšie tehotenstvo to nebude mať negatívny vplyv. Sekcia je najkrvavejší operačný výkon, krvná strata pri sekcii sa nedá porovnávať s operačným riešením hernie. Sú to však skôr otázky na chirurga.

Podobné otázky

 • Výsledky z mamografie

  , Autor: Mišuliatko23

  Dobrý deň, pán doktor, prosím Vás prvý krát som absolvovala mamograf mam 40 rokov, znepokojil ma zaver vysetrenia Birads 0 mammae pokračovať sono/kontrola I.sin vrcholu HLQ/ mám nejaký nález? Moj gynekóg ma dovolenku musím sa objednať ešte na sono?
  Cele znenie: Prechodný typ žlazy s pruhovite sytym tkanivom najma v HLQ - bez redukcie
  I.sin mapovite zahustenie kresby vrcholu HLQ/axiul. proj/ nema LCC korelat
  I.dx bez patol. opacity, bez patol. Zhluku MIK, hrubšie MIK diff
  Axily bez LU
  Ďakujem za Váš čas a názor

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výsledok mamografie BI-RADS 0 znamená, že je potrebné následné vyšetrenie alebo porovnanie predchádzajúcej mamografie. Odporúčané bolo ešte realizovanie USG prsníka, ktoré sa štandardne vrámci prevencie realizuje. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Pruh po sekcii

  , Autor: Mon1806

  Dobrý deň chcem sa opýtať môžem mať pruh po sekcii ? Nás jazvou ktorá je pekná zahojena mám taký hrubý pás kože zhrubnuty ako takú vydutu vlnu škoda že sa nedá pridať foto a je to také citlivé na dotyk neboli ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od toho, koľko času ubehlo od cisárskeho rezu. Nejedná sa o pruh. Môže sa jednať o ešte prebiehajúci proces hojenia, kedy môže byť zdurené podkožie. Bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, ak ste ešte v šestonedelí, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hematóm po operácií

  , Autor: Becky

  Dobrý deň, pán doktor. Som skoro 4 týždne po operácií - odobratie vajíčkovodu, neostómia a resekcia tenkého čreva. Už na začiatku som mala pripuchnutú ľavú stranu brucha, potom mi to celé omodrelo. Modriny už zmizli ale stále mám v mieste jazvy tvrdú hrčku. Bolí ma to hlavne keď napnem svaly. Môže byť že sa to ešte nevstrebalo? Bojím sa že by mohlo ísť o pruh. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám použitý šicí materiál, ako ani ostatné informácie a okolnosti, takže sa neviem presnejšie bližšie vyjadriť. Môže sa jednať o podkožný hematóm, závisí od rozsahu. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde bol operačný výkon realizovaný.

 • cysty

  , Autor: micuska500

  Dobry den prajem.Velmi Vas poprosim o odpoved.Dnes ma prepuatili z nemocnice.Prisla som do nemocnice s bolestami brucha.najprv lekar si myslel ze je to slepe crevo.ale ct a sono to vylucilo.napokon zistili ze mam cysty.v sprave vam opisem zaver: cysta pravych adnex,vysycujuca sa lezia lavych adnex-folikul? V c. Douglasi pruhovite,splyvave infiltraty,ako aj LAP? Zvacseny a presiaknuty krcok maternice
  Podavali mi na liecbu infuzie,spasmolytika

  Chcela by som vediet co to vsetko znamena.i ked ma pustili stale pocitujem pichanie a tlak..meska mi 3 ryzdne menstruacia moze to byt kvoli cystam? Prosim poradte mi velmi sa bojim lebo ma to stale boli i ked nie tak velmi.mam strach pretoze uz do nemocnice nechcem ist.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v prvom rade nerozumiem , prečo sa o svojom stave neinformujete, keď ste v nemocnici, je tam fundovaný lekársky personál, kt. vás má plne informovať o vašom zdravotnom stave
  dľa nálezu máte cystu na pravom vajcovode alebo vaječníku-neupresňuje veľkosť a drobný folikul na druhje strane , zväčšené lymfatické uzliny a zväčšený krčok-tento popis je z CT, pre gyn.záver je presnejšie gyn. UZV, z tohto popisu, vám neviem veľa povedať...v správe máte určite napísaný aj záver , ten je zrejme presnejší.
  menses vám meškať môže i pre cystu , i zo stresu a podobne...
  nemáte i teplotu?
  môže sa jednať o nejakú infekciu, zrejme vám odoberali i kultivácie, je možné , že vám nasadia nejaké ATB , ak by niečo vo výsledkoch vyšlo(na výsledky sa však čaká)
  s pozdravom