• Výsledky z mamografie

    , Autor: Mišuliatko23

    Dobrý deň, pán doktor, prosím Vás prvý krát som absolvovala mamograf mam 40 rokov, znepokojil ma zaver vysetrenia Birads 0 mammae pokračovať sono/kontrola I.sin vrcholu HLQ/ mám nejaký nález? Moj gynekóg ma dovolenku musím sa objednať ešte na sono?
    Cele znenie: Prechodný typ žlazy s pruhovite sytym tkanivom najma v HLQ - bez redukcie
    I.sin mapovite zahustenie kresby vrcholu HLQ/axiul. proj/ nema LCC korelat
    I.dx bez patol. opacity, bez patol. Zhluku MIK, hrubšie MIK diff
    Axily bez LU
    Ďakujem za Váš čas a názor

    Dobrý deň, výsledok mamografie BI-RADS 0 znamená, že je potrebné následné vyšetrenie alebo porovnanie predchádzajúcej mamografie. Odporúčané bolo ešte realizovanie USG prsníka, ktoré sa štandardne vrámci prevencie realizuje. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.