Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,790 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Chlamydia trachomatis

  , Autor: jaja-3

  Dobrý deň,
  s manželom užívame doxyhexal (na chlamydiu trachomatis) 100 mg 20 tabliet každých 12 hodín, t. j. 10 dní . Môžeme mať pohlavný styk hneď po doužívaní antibiotík? Pretože kontrola je až o 2-3 mesiace a my chceme pracovať na bábätku. Vďaka za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas liečenia až do kontrolného vyšetrenia a zistenia negatívneho výsledku (po liečbe je s odstupom minimálne jedného mesiaca, niekedy v odstupe dvoch až troch mesiacov potrebné skontrolovať jej účinnosť, najlepšie vyšetrením výteru z miesta infekcie alebo moču) platí zákaz, hoci aj chráneného, pohlavného styku!

Podobné otázky

 • Ascites v dutine brušnej

  , Autor: smeio

  Dobrý deň pani doktorka, bola so na laparoskopii pre bolesti v podbrušku a cyste na vaječníku. Našli okrem zrastov a cýst aj ascites v DB. Výsledok kultivácie a cytológie daného ascites:
  Cytológia: negatívna na prítomnosť buniek malígneho novotvaru , ale prítomné sú hojné mezotélie a prímes erytrocytov, lymfocytov a polymorfonukleárnych leukocytov.
  Kultivácia: aereobná kultivácia je negatívna, pomnoženie a.k je ako primokultura a kvasinky negat, akurát v priamom preparáte: prítomné leukocyty a erytrocyty. Bez bakteriálneho nálezu.
  Chcem sa opýtať z čoho mohol ten ascites vzniknúť ak tam nenašli žiadne baktérie? V nemocnici sa vyjadrovali, že chronický zápal mohla vyvolať chlamýdia trachomatis, ale nič v kultivácií nenašli. Je zloženie toho ascites ako po chronickom zápale z chlamýdie? Mali totiž poznámky typu: ak Vás bude bolieť druhýkrát brucho, hneď lekár a sumamed. Nikdy som nestriedala partnerov a pohlavný styk som mala len s mojim manželom. A chlamýdia je pohlavne prenosná choroba, logicky by ma ňou mohol nakaziť len môj manžel. Takže neviem či ho poslať na testy. Totiž plánujeme sa snažiť o dieťa a nič nechcem zanedbať. Zároveň nechcem, aby sa mi podobné problémy opakovali. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  nález, napriek tomu, že sa nenašiel konkrétny patogén, svedči pre zápal, nedá sa však povedať či sa jedná o chronický alebo akútny zápal. Bolo by dobré doplniť ešte vyšetrenie hepatálnych endzýmov a vyšetrenie steru krčka maternice na chlamýdie, mykoplazmy a ureaplazmy., následne vyšetrenie partnera.