• Doplnenie - Kontrolný ster na Chlamydia trachomatis

    , Autor: Leila2733

    Dobrý deň pán doktor, reagujem na Vašu odpoveď k včerajšej mojej položenej otázke: https://mamaaja.sk/poradne/poradna-gynekologa/gynekologicke-problemy/otazka-59406

    Chcem sa len spýtať, keďže mi to nedáva zmysel, že ako je možné, že v priebehu týždňa sa zmenili výsledky zo steru bez nejakej podanej liečby. Mne to skôr príde, že výsledky sa nejako skreslili a chcela by som si do tretice byt na 100% istá, keďže sa nejedná o najľahšie ochorenie. Preto sa chcem Vás spýtať ako gynekológa, či je možné, že by mi môj gynekológ urobil ster z krčka maternice a výsledok by sa zistil pomocou PCR metódy a nie ako doteraz a to pomocou antigénového testu. Je to vôbec možné u gynekológa taký ster urobiť? Lebo chcem si byť už naozaj istá a mať tento problém doriešený.
    Ďakujem Vám vopred veľmi pekne ešte raz za odpoveď a prajem Vám pekný deň.

    Dobrý deň, štandardne sa toto rozšírené mikrobiologické vyšetrenie realizuje výterom z krčka maternice na gynekologickej ambulancii a následne sa odosiela do laboratória na PCR vyšetrenie. Na našich ambulanciách antigénové testy takéhoto typu nepoužívame, nemám s nimi preto žiadne skúsenosti, takže sa Vám k nim neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti je však PCR vyšetrenie presnejšie, ako antigénový test. Najvhodnejšie je sa pri nejasnostiach pýtať Vášho obvodného gynekológa.