Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,050 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Chlamydia trachomatis z krvi

  , Autor: 63315

  Dobry deň, chcela by som sa spýtať na Vás názor.
  S manželom sme spolu 10 rokov, sme si jeden druhému verní. mame aj jednu dcerku. snažíme sa o druhé babo ale nedarí sa nám. pred cca 7-8 mesiacmi u mna zistili chlamydie, neviem ako… aj som sa preliečila s atb, kontrolný ster už bol negatívny. Manželovi to išli zistovať z moču, on mal ale negatívny výsledok, takze on vtedy liečbu nedostal. od vtedy mi ale pretrvávajú výtoky (mala som ich vždy) ale odvtedy aj biele, aj do zltkasta ale aj žlto-zelený…bez zápachu bez svrbenia. moja otázka: dalo by sa zistiť prítomnosť chlamydiovej infekcie u nás oboch z krvi? alebo odtiaľ sa zisťuje len prekonanie?
  Dakujem za Vašu odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liečba chlamýdií musí prebiehať súčasne u oboch partnerov, inak sa infekcie nezbavíte. Na chlamýdie sa nevytvárajú protilátky, infekciu môžete mať niekoľkokrát, nefunguje to ako rubeola, či toxoplazmóza, kde sa dá zistiť aktívne prebiehajúca infekcia, či prekonanie. Pri ťažkostiach je potrebné navštíviť obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať výtery z krčka na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy, či trichomonas vaginalis.