• pohlavne choroby

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň. Pred rokom som mala prvykrát nechránený sex. Zhruba po 2 mesiacoch som zacala mat vyto sfarbeny do zlta a niekedy aj palenie a svrbenie.V novembri mi gynekolog urobil vyter na zistenie chlamydiovej infekcie a ten mi vysiel negativne. Kedze vytok som mala aj nadalej tak dermatovenerologicka mi vo februari robila stery na opat na chlamydie, mykoplazmy a ureoplazmy, a vzala mi krv na zistenie syfilisu a HIV to vyslo tak isto negativne. Bola mi zistena premnozena gardnerela na to som dostala lieky na 10 dni do posvy. Preto sa chcem opytat ak mi vysli tieto vsetky choroby negativne je mozne zeby som mohla mat predsa len kvapavku kedze na nu mi testy robene neboli???Ďalej sa chcem opytat na internete som sa docitala, ze stery su pri zistovani tychto chorob nepresne, že možu vyjsť aj falošne pozitivne alebo negatívne. Mala by som si preto dat urobit na zistenie chlamydii, mykoplaziem a ureoplaziem radsej krvne testy??? A ešte sa chcem opytať je možne, že ak mi priate pri kazdom styku najprv vyvolaval klitoralny orgazmus, že mi rozniesol bakterie pritomne na krcku vysie a teda v case steru uz neboli bakterie na krcku pritomne,?? Posledny pohlavny styk som mala v decembri minuleho roku. Dakujem

    Dobrý deň,
    v prvom rade neverte všetkému čo sa dočítate na internete. Ster z pošvy resp. z krčka maternice je dostatočne citlivý a nie je nutné vykonávať testy opakovane. Obzvlášť ak sa zistila príčina vašich ťažkostí - teda gardnerelová infekcia.