• bolest prs

    Dobry den, opat ja a moje otazky :)
    Chcem sa opytat, beriem HAK Aidee uz asi 8 rokov a par krat do roka (2-3x) sa mi stane ze ma zacnu boliet prsia pri brani HAK. Je to podla vas v poriadku, ze sa mi to stava len obcas? Bolia ma aj teraz, je to len par dni a zajtra zacinam 3 tyzden HAK (beriem 2 blistre po sebe). HAK som brala pravidelne, prvy oktobrovy tyzden som mala pauzu pocas ktorej som teda mala aj menzes. Od 3.dna pauzy (utorok) som brala aj ATB Fromilid na 7dni. Od 5 dna pauzy (stvrtok) sme pouzivali aj kondom aj ked viem ze pocas pauzy nebolo nutne ho pouzit. Po dobrani ATB sme sa chranili este 11dni tak si myslim, ze tehotenstvo mozem vylucit. Len ma zaujima, ci ta obcasna bolest prs pri brani HAK je normalna?

    dakujem

    Dobrý deň, bolestivosť prsníkov patrí medzi časté vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie, ktorú užívate. Ak je však bolestivosť prsníkov naozaj iba občasná a znesiteľná a nevýhody neprevyšujú nad výhodami užívania, pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. V prípade pretrvávania, zintenzívnenia, či celkovo zhoršenia vedľajších účinkov navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám eventuálne zmení preparát hormonálnej antikoncepcie.