• Bolesť prsníkov

    Dobrý deň, beriem antikoncepciu Softine už od februára tohto roku. Myslela som si že sa to časom napraví ale ani moc nie. Ide o to že v blistri prvý týždeň (4.-5. deň) ma začnú pobolievať prsia a potom je to až dokonca pokiaľ nemám pauzu (4.-5. deň pauzy) a takto dookola. Chcem sa opýtať je to v poriadku? Iný problém s ňou nemám.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, bolestivosť prsníkov patrí medzi časté vedľajšie účinky niektorých preparátov hormonálnej antikoncepcie, aj Softine. Ak je bolesť silná, či rušivá, bude vhodné pouvažovať o zmene preparátu hormonálnej antikoncepcie. Konzultujte to s Vašim obvodným gynekológom.