• Zlynda

    , Autor: miska22

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa opýtať, či je možné mať ovuláciu počas užívania antikoncepcie Zlynda (jednohormonálna antikoncepcia mi bola predpísaná kvôli migrénam z dvojzložkových, vyskúšala som ich viacero). Viem, že antikoncepcie fungujú na princípe blokovania ovulácie, ale mne sa niekedy stane, že cítim tie isté príznaky ako som mávala pri ovulácií - bolesť prsníkov, typický ovulačný hlien, bolesť v podbrušku, zvýšená chuť na sex. Nie vždy, ale niektoré mesiace cítim. Tento mesiac sme mali nechránený sex práve počas týchto ovulačných pocitov. Je možné, že by som mohla otehotnieť? čo by nám v konečnom dôsledku ani nevadilo)

    Dobrý deň, nie, za predpokladu pravidelného a správneho užívania Zlyndy k ovulácii nedochádza, na tomto princípe táto antikoncepcia účinkuje. Občasné pobolievanie v podbrušku sa môže vyskytovať, nie je to však ovuláciou. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.