• Zlynda oddialenie menstruacie

    Dobrý deň moja dr je momentálne na PN, zastupujucej sa neviem dovolať. Potrebovala by slm poradiť. Beriem antikoncepciu zlynda zajtra odchádzam na dovolenku a začína mi 4 dňová pauza (placebo tabletky). Aby som nedostala menstruaciu môžem pokračovať v novom plátku a vynechať placebo tabletky? Za radu vopred ďakujem

    Dobrý deň, môžete si spojiť dva blistre s tým, že vynecháte 4 zelené placebo tabletky a po doužívaní 24. bielej aktívnej tabletky prejdete priamo na biele tabletky ďalšieho blistra, kde už ale blister doužívajte celý, teda aj s placebo tabletkami. Cyklus sa Vám tak posunie o 4 dni. Môže však teoreticky dôjsť k špineniu počas užívania 2. blistra aj napriek pravidelnému a správnemu užívaniu. Odsledujte si to.