• Covid

    Dobrý deň chcem sa opýtať....Mam koronu a beriem antibiotika a samozrejme aj vitamíny C a D. Mam momentálne pauzu v antikoncepcii včera som dobrala poslednú tabletku na ďalší týždeň pondelok začnem nový blister. Len by som chcela vedieť ako a kedy je antikoncepcia účinná.

    Dobrý deň, záleží od preparátu antibiotík, ktoré užívate. Sú antibiotiká, ktoré nemajú vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie a naopak potom sú antibiotiká, ktoré priamo ovplyvňujú účinok hormonálnej antikoncepcie. Keďže nepoznám preparát antibiotík, ktoré užívate, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť k účinku hormonálnej antikoncepcie. Ak si chcete byť úplne istá, počas celého obdobia užívania antibiotík, ako aj 7 dní po ich doužívaní sa chráňte aj doplnkovo, teda používajte kondóm. Okrem toho pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.