• Trombóza

    Dobrý deň
    Chcela by som Vás poprosiť o radu.
    Užívala som antikoncepciu Seasonique ( 70 deň užívania) sa mi vytvorila tromboza v ľavej paži, antikoncepciu som musela ihneď vysadiť, dostala som lieky na riedenie krvi Xanirva 15mg 2x1.
    Obvodný lekár ma varoval, že môže pri tomto lieku dôjsť ku veľkému krvácaniu počas menzes, ktorý predpokladám príde v horizonte pár dní.
    Nemáte prosím skúsenosť s tým liekom na riedenie krvi ?
    Vďaka

    Dobrý deň, priamo s týmto preparátom skúsenosti nemám, ale obdobou je napríklad Xarleto. Bez ohľadu na to, užívate liekov ktorý patrí medzi priame blokátory zrážacieho faktora Xa, takže menštruačné krvácanie môže byť o niečo silnejšie. Nemalo by to však predstavovať žiadnu drámu. Ale je dobré o tom vedieť a nezľaknúť sa. Odsledujte si to. Samozrejme, užívanie hormonálnej antikoncepcie je u Vás ďalej kontraindikované.