• Hak

    Dobrý deň, prosím vás ktorá antikoncepcia zmierňuje menštruačné krvácanie , prípadne úplne.okrem telieska.Ďakujem

    Dobrý deň, všetky preparáty hormonálnej antikoncepcie majú tendenciu k úprave menštruačného cyklu, keďže počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa jedná o riadený menštruačný cyklus. Krvácanie z vysadenia, či zo spádu hormónov býva väčšinou slabé. Poraďte sa s Vašim obvodným gynekológom, ktorý Vám pred nasadením hormonálnej antikoncepcie vyšetrí krv na krvný obraz, zrážacie parametre a pečeňové testy. Osobne nemám obľúbený preparát. Na trhu ich je mnoho. Niektorej žene vyhovuje jeden preparát, ďalším trom zase úplne iný preparát a u ďalšej ženy musíme vystriedať aj niekoľko preparátov, ktorý žene bude úplne vyhovovať a bude s ním spokojná.