• Azalia

    , Autor: lulub

    Dobrý deň, začala som užívať antikoncepciu Azaliu lebo kojim, ale už 2 mesiac mám menštruáciu každý druhý týždeň, dá sa predpísať aj nejaká iná jednozlozkova antikoncepcia alebo všetky mi to budú robiť. Ďakujem

    Dobrý deň, prakticky všetky prípravky hormonálnej jednozložkovej antikoncepcie, ktoré sa používajú aj u laktujúcich žien obsahujú prakticky ten istý hormón. Počas užívania Azalie sa môže objaviť v nepravidelných intervaloch krvácanie z pošvy, vo forme slabého špinenia, ale aj silnejšieho krvácania. Je to vedľajší účinok hormonálnej antikoncepcie, ktorý za predpokladu pravidelného užívania nemá vplyv na účinok. Odsledujte si to, ak bude krvácanie silné alebo dlhotrvajúce, navštívte Vášho obvodného gynekológa.