• HAK a endometrioza

    Dobrý pán doktor.
    V marci mi bola diagnostikovaná endometrióza (36mm), lekárka nasadila liečbu HAK (azalia) ktorá mi po týždni spustila krvácanie (pretrváva dodnes). Koncom apríla HAK zmenila na Seasonique, že to 3 týždňov by sa to malo zlepšiť. No krvácanie stále pokračuje.

    Prosím, je možnosť to krvácanie nejako zmierniť? V auguste ma čaká operácia a práve toto krvácanie je dovtedy nepríjemné.

    Vedeli by ste mi prosím niečo poradiť či na krvácanie alebo možno na celkový problém?

    Ďakujem

    Dobrý deň, iba na základe opisu mi nie sú celkom jasné okolnosti, ani závery. Predpokladám, že sa jedná o endometriózu vaječníka a teda 36mm endometrióm. Hormonálna antikoncepcia je jednou z možností riešenia a liečenia. Nie vždy sa však musí podariť trafiť vhodný preparát. Pri zmene preparátu niekedy trvá aj 2 - 3 mesiace, kým sa stav upraví. A niekedy je potrebné zmeniť preparáty aj opakovane. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávania krvácania, ako aj v prípade iných ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.