• slaba menstruacia

    , Autor: littlesuzanna

    Dobry den,

    Treti mesiac uzivam antikoncepciu Belara. Na konci druheho mesiaca som zabudla uzit predposlednu tabletku a uzila som ju az na druhy den a o 4 hodiny poslednu podla normalneho rozvrhu. Menstruacia sa v pohode dostavila. Tento mesiac som tabletky uzivala vzdy rano o tom istom case a nevynechala som ani jednu. Menstruacia mi prisla o den neskor ako mala a je velmi slaba - viem ze byva slabsia pocas uzivania tabletiek ale toto bolo skor spinenie ako menstuacia a v treti den zmizla uplne. Nikdy predtym sa mi nestalo, ze by mi menstuacia chybala pocas uzivania tabletiek. Je tu riziko tehotenstva? Kedy by bolo vhodne si spravit tehotensky test ktory by mi ho potvrdl/vylucil? Dakujem

    Dobrý deň,
    pri nesprávnom užívaní antikoncepcie je vždy riziko otehotnenia, aj keď vo vašom konkrétnom prípade je pravdepodobnosť malá. Keďže ste tabletku vynechali v predchádzajúcom cykle, urobte si hneď tehotenský test. Jeho výsledok už bude dostatočne spoľahlivý. Na druhej strane pri dlhšom užívaní antikoncepcie môže menštruácia slabnúť prípadne úplne vynechať.