• Softine

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať na antikoncepciu Softine. Beriem ju už druhý mesiac , a pri sexe s partnerom sme si nedávali pozor (ejakuloval do mňa) . A asi ako každý žena, mám trošku strach, je prosím Vás riziko otehotnenia menšie , aj keď spomínanú antikoncepciu beriem len 2. mesiac ? Za odpoveď Vám vopred ďakujem .

    Dobrý deň,
    účinnosť antikoncepcie, ako som viackrát písala , je takmer 99 %, aj bez prerušovanej súlože. To znamená, že bez inej ochrany pri normálnej súloži bez prerušovania otehotnie približne 1 % žien. Čiže pravdepodobnosť, že otehotniete pri pravidelnom užívaní liekov je prakticky veľmi mála a antikoncepcia je bezpečná forma ochrany pred neželaným otehotnením.