Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolesť kolena z vnútornej strany

    , Autor: tina-12

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom bolesti kolena, mam pocit ako by mi v ňom preskakovalo. Ľavú nohu ak mám dlhšie pokrčenú, pri vyrovnaní ma zo zadnej strany boli, ako keby mi stuhlo svalstvo. Ked chodím nič ma nebolí, iba pri zaspavani a pri pokrceni cítim preskocenie. Počas pohybu je vsetko fajn. Pri kvoceni a prenesenim váhy citim, ze ma ta noha ťahá z vnutornej strany a pociťujem bolesť.
    Problémy mi začali, keď som z 2 m výšky skocila na zem. Doskocila som na obe nohy. Odvtedy mi začali problémy. V com môže byť problém?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Vzhľadom k tomu, že je to problém, ktorý nastal po doskočení tak je toto otázka skôr na ortopéda. Odporúčam ortopedické vyšetrenie či nedošlo napr. k poškodeniu menisku alebo pod. Na základe tohto vyšetrenia Vám už lekár povie či postačuje rehabilitácia alebo je nutná operácia. Je totiž rozdiel či je bolesť kolena funkčná alebo poúrazová.
    Pekný deň