Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolesť do prsnika

    , Autor: abeceda

    Dobrý deň stretli ste sa už s niecim takým že by sa bolesť chrbta alebo iná bolesť prenášala do prsníka priamo do bradavky? Som z toho znepokojená, ná gynekológii aj koznom vyšetrení som bola, všetky vyšetrenia sú v poriadku. Je možné mať takúto prenesenu bolesť? Bradavka boli na dotyk a každý pohyb, predklon ci otretie,. Objednala som sa ku fyzio no termín mám až o dva týždne a stále nad tým so strachom rozmýšľam...

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Áno, môže to súvisieť. Môže ísť o prenesenú bolesť z aktívneho trigger pointu (tzv. uzlíku v svale) v prsnom svale. Vtedy býva hypersenzitívna bradavka, dráždi ju napr. oblečenie. Môže ísť aj o blokádu dolných rebier. Myslím, že ak všetky doterajšie vyšetrenia sú v poriadku, že fyzioterapeut Vám pomôže. Držím palce. Pekný deň