Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolesti lonovej spony a kostrce po porode

    , Autor: MiLiva

    Dobrý deň,

    som 6 mesiacov po pôrode, pred pôrodom som aktívne športovala. Počas pôrodu neboli žiadne komplikácie iba mi bola veľmi neprirodzena pôrodná poloha v dôsledku čoho som cítila bolest v kolenách a kostrce, to ešte pocas pôrodu. Po porode som mala problém vstať z postele, prejsť sa , ťahala som takpovediac nohy za sebou. Ked mi po mesiaci neprechádza bolesti v oblasti lona , kostrce a bolesti kolien navštívila som ortopeda, ktorý skonštatoval, že pravdepodobne došlo k prasknutiu lonovej spony , absolvovala som rontgen kostrce kde nebolo vidieť , že by bola nejako poškodená. Momentálne necvicim, nešportové pretože uz po hodine chôdze mam bolesti v oblasti lonovej spony , kostrce a bolesti kolien, mam predpísaný condrosulf nakoľko som prestala kojiť. Chcem sa opýtať čo viem ešte urobiť pre svoj zdravotný stav a najmä preto aby som mohla opäť začať športovať, hlavne ide o beh, ktorým som sa dokázala maximálne odreagovať a veľmi rada by som opäť behavala. ĎAKUJEM

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Počas tehotenstva dochádza vplyvom hormónov k uvoľňovaniu väzov v oblasti panvy, aby sa povolili pôrodné cesty. Často sa pri pôrode stane, že vpredu v oblasti lonovej spony - kde sa spájajú panvové kosti nastane uvoľnenie spoju. Niekedy sa to rozostúpi úplne, niekedy len povolí väz. Existujú fyzioterapeutky, ktoré sa venujú ženám počas tehotenstva a po pôrode a presne tieto problémy riešia. Neviem odkiaľ pochádzate, ale odporúčam, aby ste takú fyzioterapeutku vyhľadali. Prajem veľa šťastia. Pekný deň