Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolesť v ľavej nohe

    , Autor: Prelka

    Dobrý deň,
    mám 36 rokov. Chcem sa opýtať, v čom by mohol byť problém, keď pociťujem bolesť v ľavej nohe v lýtku a v stehne vzadu na nohe? Niekedy mi bolesť jemnučko pulzuje do sedacieho svalu až ku krížom. Hodnota dimerov je nízka. Noha nie je opuchnutá, začervenaná, ani bolestivá na dotyk. Bolesť nie je permanentná (niekedy ju vôbec necítim) a objavuje sa bez ohľadu na záťaž, teda aj v pokoji. Chrbtica ma nebolí, nanajvýš medzi lopatkami pri dlhšej fyzickej záťaži. Môže byť problémom aj to, že poväčšine spím len na ľavej strane? Ďakujem.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Pravdepodobne ide o problém vychádzajúci z chrbtice. Chrbát Vás pritom vôbec nemusí bolieť. Odporúčam návštevu fyzioterapeuta.
    Pekný deň