Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Natiahnuta šľachta na stehne

    , Autor: gabi1978

    Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať ze čoby mi pomohlo na natiahnutie šľachy na stehne. Inak nemám bolesti ale nohu nemôžem otočiť smerom von lebo ma nemorálne pichne v stehne. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Nepíšete či nastal tento problém po nejakom úraze alebo zlom došlapnutí alebo len máte pocit, že je to natiahnuté. Po úrazovom natiahnutí je najlepšie navštíviť ortopéda, ktorý urobí sono vyšetrenie daného svalu. V rámci rehabilitácie sa používa napr. laser. Ja osobne mám najlepšie skúsenosti s tzv. hilterapiou - ide o vysokovýkonový laser, ktorý napomáha rýchlej regenerácii natiahnutého svalu prípadne šľachy. Navštívte určite ortopéda a fyzioterapeuta. Pekný deň