Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,375 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • otázka

  , Autor: odbornik2

  dobrý deň.Chcem sa opýtať.Pri odbere krvi na zistenie či ma treba očkovať proti žltačke my vyšli výsledky že ma nie je potrebné očkovať ,nakolko mám dostatok obraných látok .Žltačku som nikdy nnemala

 • preočkovanie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, dcerka (teraz má 4 roky)bola zaočkovaná Havrixom 27.4.2009, preočkovaná však nebola, pretože sme kvoli sťahovaniu menili pediatričku a na preočkovanie sa pozabudlo. Bude účinné preočkovanie aj teraz po 18.mesiacoch, alebo treba očkovať od začiatku? Prosím Vás o radu ako postupovať. Ďakujem.

 • twinrix - len 2 davky

  , Autor: odbornik2

  Dobry den,
  manzel bol zaockovany twinrixom v juli a v auguste 2009, po pol roku mal podstupit podanie tretej davky, no spomenul si na to az teraz, teda 15 mesiacoch od podania prvej davky. Ma este nejaky zmysel dat sa zaockovat? Resp. ako ma postupovat, ak chce byt chraneny proti zltacke typu A aj B? Dakujem!

 • ockovanie

  , Autor: odbornik2

  dobry den
  ja by som sa chcela spytat som ockovana proti hepatitide typu B a prisla som do kontaktu s krvou nakazeneho pacienta chcem sa spytat ci je tam riziko nakazenia.dakujem za odpoved

 • ucinnost ockovania

  , Autor: odbornik2

  dobry den, chcela by som sa opytat ci je mozne nakazit sa zltackou typu A aj vtedy ked som pred 6-timi rokmi bola ockovana proti tomuto typu zltacky? viem ze som dostala 3 davky ale neviem nazov tej vakciny. dakujem

 • Preočkovanie?

  , Autor: odbornik2

  Dobrý den, chcela by som sa opýtať, či a prípadne kedy je nutné preočkovanie proti žltačke typu A a B. Bola som zaočkovaná Twinrixom (august 2002, september 2002 a posledná dávka február 2003). Na preukaze o očkovaní je napísané, že preočkovanie by malo byť po piatich rokoch, ale všetky dostupné informácie o očkovacej látke hovoria o oveľa dlhšom intervale (10 - 15 rokov), prípadne, že nie je vôbec nutné preočkovanie.
  Ďakujem.

 • jana

  , Autor: odbornik2

  dobry den,

  dceru som dala zaockovat pred 10 dnami proti zltacke a teraz chytila teploty 38 st. Moze sa teplota z ockovania objavit az po 10 dnoch? Dakujem za odpoved.

 • informácia

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň.
  Nastupujem na sterdnú zdravotnú školu ale na pomaturitné študium a práve som sa dozvedela že sa máme dať zaočkovať proti hepatitide amoja otázka znie je toto očkovanie spoplatnené ale bo my ho preplatí poistoväňa a,ako to vlastne??

 • očkovanie a otehotnenie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,
  v januári sme s manželom absolvovali dovolenku, pred ktorou sme sa dali zaočkovať proti hepatitíde typu A a B (1x v decembri a 1x v januári). V súčasnej dobe by sme sa mali dat po 3x preočkovať, ale pokúšame sa o bábätko a preto sa chcem spýtať či očkovanie má vplyv na otehotnenie, prípadne na samotný plod, ak by sa nám to podarilo. Je potrebné počkať, resp. ak áno akú dlhú dobu.
  Ďakujem velmi pekne
  Viera

 • zle vpichnutá očkovacia látka

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,

  dala som zaočkovat 3-ročného syna proti hepatitide A, ale kedže sa dosť mykal sestrička mu nevpichla plnú dávku očkovacej látky. Chcem sa opýtať, či očkovanie bude aj v takomto účinné,resp. či nenastane nejaká reakcia na zle vpichnutú dávku. 2.dávku máme absolvovať o pol roka. ďakujem.

 • bezna vs. skratena schema ockovania - twinrix

  , Autor: odbornik2

  Dobry den p. doktorka,
  chcela by som Vas poziadat o radu, nazor. Koncom augusta ideme s priatelom na dovolenku do Thajska, takze podstupujeme ockovanie proti hepatitide A, B a brusnemu tyfusu.
  Dnes sme boli obaja u svojich obvodnych lekarok na ockovanie prvou davkou Twinrixu a pokial moja doktorka mi povedala, ze na druhu davku mam prist po mesiaci (cize podla beznej ockovacej schemy), priatelova lekarka mu odporucila zrychlenu ockovaciu schemu a teda, ze ma prist o tyzden na druhu davku a o 21 dni na poslednu tretiu.
  Chcela by som sa Vas spytat, ci mam aj ja trvat na zrychlenej scheme ockovania alebo mi uplne staci, ked dostanem pred odchodom do Thajska len dve vakciny a po navrate poslednu tretiu? Je tam nejaky vyrazny rozdiel v ochrane, pri aplikacii podla standardnej a zrychlenej ockovacej schemy?
  Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.

 • očkovanie

  , Autor: odbornik2

  Keď som bla malá bola som očkovaná proti žltačke. Koľko rokov sa nemusím obávať nakazenia?

 • Info o očkovaní

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deń,
  chcela by som vedieť ako dlho účinkuje očkovacia vakcína proti žltačke (napr. tetanovka je na 10 rokov).
  ďakujem

Otázok: 128

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: