Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ucinnost ockovania

    dobry den, chcela by som sa opytat ci je mozne nakazit sa zltackou typu A aj vtedy ked som pred 6-timi rokmi bola ockovana proti tomuto typu zltacky? viem ze som dostala 3 davky ale neviem nazov tej vakciny. dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Záleží na tom, či ste dostali kombinovanú vakcínu proti žltačke typu A aj B, volá sa Twinrix alebo vakcínu proti žltačke typu B, volá sa Engerix alebo Euvax. V prvbom prípade ste chránená proti žltačke typu A, v duhých dvoch prípadoch nie.