Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,502 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Očkovať ? Alebo stačí nechodiť do lesa

  , Autor: Dorotty

  Dobrý deň, starší syn (4roky) mal v minulých rokoch počas letných mesiacov 3 a viac klieštov/ 1 leto. Vždy som dala preventivne v oktobri zobrat krv na encefalitydu. raz sa nalez potvrdil a tak nas poslali na infekcne kde mu zas brali krv ale tam sa to už nepotvrdilo. tetaz však hlasia najvyšši výskyt klišťov u nás v BB, ZV a Detva. Manžel síce hubárčenie zakázal, ale vysoká tráva a stromy sú všade naokolo. nechcem synovi zakazovať pohyb v prírode. a preto je vhodné očkovať? asi to bude účinné až po lete keby sme to dali teraz. Druhý syn má 6mesiacov ale narodil sa v 30.tt odporučili by ste mi očkovať aj jeho? Ďakujem

 • Očkovanie po virusovej encefalitíde?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pani doktorka.Prosím vás o radu.Môj 16 ročný synček v decembri prekonal zápal mozgu,mozgových blán vraj z vírusu/z výteru z hrdla.../Malo to hrozný priebeh,upadol do bezvedomia,bol v krči,prebral sa za dva dni,5dní si nič nepamätal..Teraz ho chce pani doktorka zaočkovať proti kliešťom,a ja sa hrozne bojím,aby to nemalo nejaké nežiadúce účinky...Čo máme prosím vás robiť?Ďakujeme,pekný deň.

 • ENCEPUR CHILDREN

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Môj syn bol dvakrát očkovaný proti kliešťovej encefalitíde vakcínou Encepur Children, teraz nemôžeme zohnať tretiu vakcínu. Naša detská doktorka nedoporučuje kombinovať s inou vakcínou. Ako teraz mám postupovať, keď nieje dostupná v našich lekárňach? Mám informáciu že túto vakcínu majú v Českej republike, lenže je potrebné dodržať správnu teplotu pri prevoze vakcíny, je to riziko prosím poraďte mi. Ďakujem.

 • očkovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  chcem sa spýtať, či je teraz vhodné rýchle očkovanie proti kliešťom pre deti, kedy nastupuje účinok a aké je najvhodnejšia vakcína.

  Ďakujem.

 • Očkovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,chcela by som sa spýtať mám 4 ročného syna kt.bol minulý rok t.j.2011 očkovaný proti klieštovej encefalitíde. Prvé dve dávky sme dostali po mesiaci, tretiu nám odporučili po roku čo bolo február 2012 ale, je stále chorý a berie antibiotiká ešte sme na poslednom preočkovaní neboli dokedy sa môže táto tretia dávka podať? Ďakujem

 • je už už tento rok neskoro?

  , Autor: verronnika

  Dobrý deň,

  syn má 16 mesiacov a často chodíme k dedovi do hôr kde je vraj pomerne vysoký výskyt infikovaných kliešťov. Keď sme to zistili začali sme uvažovať o očkovaní, predsalen začal sám behať, kedykoľvek si sadne do trávy... je už tento rok neskoro začať s očkovaním a ak aj začneme kedy je očkovanie účinné, teda či syn získa nejakú ochranu už prvým očkovaním, alebo účinok nastupuje až po doočkovaní poslednou vakcínou?
  ďakujem za váš čas a odpoveĎ.

 • Encepur children

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Akou ockovacou latkou sa da nahradit Encepur children, ktoru bol moj syn pred 4 rokmi ockovany a je potrebne ho preockovat? Encepur sa vraj uz nadovaza.

 • očkovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den chcem sa spýtať syn ma ísť na tretie preočkovanie malo byť začiatkom februára ale začal kašlať a nevie nám to prestať už sme vybrali aj antibiotyká Bitamon dvoje a stále nás trápi kašeľ može bit očkovaný aj ked stále kašle bojím sa nejakého rizika aby sa mu niečo nestalo pani doktorka nám robila aj výtery povedale že sú tam streptokoky ale len slabo neviem čo mam spraviť poradítemi dakujem za radu Klistincova.

 • očkovať, ked po 2-hej dávke je už odstup dva roky ?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcem sa spýtať či má zmysel očkovať sa keď od druhého očkovania prešlo už 24 mesiacov, dcéra prekonala v období keď mala byť tretí krát zaočkovaná inf. mononukleózu, bola 2 týždne hospitalizovaná, mala ťažký priebeh, dcéra má 17 rokou, zároveň toto obdobie ubehlo aj pri mne 35r. a druhej dcére 15r. mi sme boli zdravé. Prosím, má teda toto očkovanie ešte význam? Za skorú odpoveď Vám ďakujem.

 • Kliest

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry vecer.Dnes sme nasli nasmu synovi kliesta a vybrali sme mu ho.Chcela by som sa spytat,ci sme urobili dobre a ci ho mozeme uz dat potom ockovat.Za odpoved vopred dakujem

 • Očkovať po expozícii kliešťom?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry deň, chcem sa opýtať či má význam zaočkovať dieťa až po expozícii kliešťom, keďže sme dovtedy očkovanie nestihli. V príbalovom letáčiku k vakcíne stojí očkovať až po 4 týždňoch. Napriek tomu sa pýtam, niekedy sú takéto doporučenia len alibistické zo strany farmaceutickej firmy. Aký je Váš názor, ak áno, za akých podmienok.

 • kozie mlieko

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Čítala som,že túto chorobou môže človek dostať aj pitím kozieho mlieka.Keďže známy majú kozu v oblasti kde sa vyskytujú kontaminované kliešte, rada by som vedela či ma očkovanie ochráni ak budem piť takéto mlieko.Ďakujem Dáša

 • očkovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na to od akého veku je možné očkovanie proti kliešťovej encefalitíde? Syn má 18 mesiacov a bývame v oblasti s najväčším výskytom nakazených kliešťov.
  Za odpoveď vopred ďakujem.

 • ockovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobri den chcem sa spytat ci sa da odlozit druhe ockovanie lebo syn ma natku a berieme aj imunor tak je mozne ockovat iba v polovici davky a to je prave teraz ked ma natku bojim sa abi sa mu nieco nestalo dakujem za odpoved

Otázok: 79

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: