Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ENCEPUR CHILDREN

    Dobrý deň. Môj syn bol dvakrát očkovaný proti kliešťovej encefalitíde vakcínou Encepur Children, teraz nemôžeme zohnať tretiu vakcínu. Naša detská doktorka nedoporučuje kombinovať s inou vakcínou. Ako teraz mám postupovať, keď nieje dostupná v našich lekárňach? Mám informáciu že túto vakcínu majú v Českej republike, lenže je potrebné dodržať správnu teplotu pri prevoze vakcíny, je to riziko prosím poraďte mi. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    neviem, kde bývate, ale pri použití prenosnej chladničkovej tašky s náplňou je možné očkovaciu látku aj previesť, ale vždy je riziko, že nezdravotnícky pracovník s ňou nebude odborne manipulovať.
    je pravdou, že väčšina lekárov najradšej základnú schému očkuje rovnakou vakcínou. Môžem však zodpovedne a od samotných výrobcov potvrdené povedať, že obe vakcíny je možné aj v základnom očkovaní zameniť. teda tretiu dávku môžete zaočkovať očkovacou látkou FSME Junior.