Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • encepur alebo FSME – IMMUN

    Dobrý den chcel by som sa spýtat ktorá očkovacia latka je lepšia Encepur alebo FSME – IMMUN?? dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Princíp očkovacej látky je rovnaký, nedá sa povedať, ktorá je lepšia. FSME je na trhu v dopselej aj detskej mutácii, Encepur obsahuje nižšiu dávku antigénu, preto je rovnaká očkovacia látka pre deti aj dospelých. obe očkovacie látky sú zameniteľné, teda na preočkovanie je možné spraviť záímenu jednej látky za druhú. Bohužiaľ myslím si, že momentálne je u nás na trhu len očkovacia látka FSME, takže výber ani nie je možný.