Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • informácia

    Dobrý deň.
    Nastupujem na sterdnú zdravotnú školu ale na pomaturitné študium a práve som sa dozvedela že sa máme dať zaočkovať proti hepatitide amoja otázka znie je toto očkovanie spoplatnené ale bo my ho preplatí poistoväňa a,ako to vlastne??

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem v ktorom roku ste sa narodili, pravdepdobne však pred rokom 1993. Očkovanie pre študentov zdravotných škôl je plne hradené poisťovňou. Je to očkovanie len proti žltačke typu B. Ak by ste chceli aj očkovanie proti žltačke typu A existuje kombinovaná vakcína, ktorá je hradená pacientom ale myslím, že časť žltačky B by vám z ceny odpočítali.