Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • DOTAZ

    Prosim o odpoved na otázku:
    Dieta má 17 mesiacov , občas je zlé, je dosť hyperaktívne. Rodičia ho vtedy zatvoria v izbe samé , pokial sa neukludní. Je to správne

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    17-mesačné dieťa by som ja osobne neodporúčala zatvárať v inej miestnosti. Uprednostnila by som, aby rodičia dieťa dali do ohrádky alebo postieľky, ak je v miestnosti, kde sú aj rodičia. Dieťa v tomto veku môže veľmi trpieť, keď ho od seba rodič odlúči a berie to ako odmietnutie jeho ako takého, nie ako dôsledok správania.