Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • záchodík

    Dobrý deň, mám 21 mesačného syna, ktorý má stále plienky. Už by som ho rada naučila na záchod, ale nejde to. Nočník úplne odmieta, tak som kúpila sedadlo na záchod, ale ani tam nechce byť, plače a vzpiera sa. Ako mám prelomiť túto bariéru a naučiť malého na záchod. Ďakujem

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    V prvom rade - v žiadnom prípade na neho netlačte. Narobili by ste tým viac škody ako úžitku.
    Syna sa zakaždým spýtajte, či bude napr. kakať do plienky alebo sa pôjde vykakať do záchoda. A ak si vyberie plienku, nechajte mu ju, akceptujte jeho výber.
    Ja si myslím, že každé dieťa sa raz naučí chodiť na záchod, je len otázkou času, kedy to príde.