Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • oducanie od plienok

    Prajem pekny den.Prosim vas o radu.Dcerka ma 21mesiacov.Asi od 15mesiacov cika na nocnik,ale nepyta sa sama.Ja sa jej vypytujem ci chce ist cikat,ked chce,ide,ked nie,povie nie.ale ked sa zabudnem opytat,tak pocika plienku.Stolicu ma pravidelnu,tiez do nocnika.Ako postupovat dalej,mam ju skusit nechat bez plienky,alebo pokracovat v tomto sposobe?Urcite ju nechcem do nicoho nutit.Dakujem za radu

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Pokračujte tak ako doteraz. Nechajte jej čas, aby postupne dozrelo, čo dozrieť má. Má kopu času.