Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • návrat k plienkam?

    Dobrý deň,
    synček má 2,5 roka, od 20 mesiacov je cez deň bez plienok a asi posledný mesiac mával suchú plienku aj cez obedný spánok aj v noci. Posledný týždeň spával bez problémov v noci bez plienky, buď sa v noci pýtal alebo vydržal do rána.
    Lenže posledné 3 noci sa zobudí až ráno pocikaný, hoci v noci som ho dala cikať. Neviem, či sa vrátiť k plienkám alebo skúsiť ešte pár nocí vydržať a prezliekať posteľ. Nehrešíme ho, len prezlečieme postel a skúšame sa s ním rozprávať o tom.
    Je pravda,že je trošičku prechladnutý a takisto sme vymenili postielku za veľkú postel, aj keď 1x sa ešte pocikal v starej postielke.
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Určité zmeny niekedy môžu vyvolať prechodné pocikávanie, tak isto aj predchorobie alebo choroba dieťaťa. Návrat k plienkam počas spánku je na mieste. Ak by sa dieťa veľmi bránilo, treba mu vysvetliť, že to sa niekedy stáva, že to zaiste zakrátko ustúpi a ak by to dieťa nevedelo prijať, treba mu dať plienku, ktorá sa dáva na posteľ dospelým ležiacim.