Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • zlé sny

    , Autor: lampasik

    dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo asi spôsobuje môjmu synovi, vždy keď ide spinkať, nechám mu zasvietené v izbe - na jeho požiadanie. Keď idem spať, tak mu zhasnem lampu. Okolo 22hod. sa zobudí, vybehne z postele a na schodisko mi, prípadne do spálne. Ked sa ho opýtam, čo sa mu snívala, alebo prečo vyšiel z postele, tak nevie. Býva spotený, mokrý, čo ho až prezliekam a hlavu mu musím trocha vysušiť a vankúš ma taký mokrý.....neviem či z chuti vždy zaspí. No mala som taký týždeň, že bol namesačný, našla som ho pri hračkách, respektíve pri skrini a nevedel, čo tam robí. Sledujem ho už asi také 3-4týždne. Čo by ste mi poradili?
    Ďakujem pekne Janka HOllá

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Konzultujte situáciu s vašou detskou lekárkou/lekárom. Ale je možné, že to je len prechodné, nejaká reakcia na nejaké zmeny či úzkostnejšie obdobie. Záleží, čo sa v jeho živote deje, ale aj od veku - od 3-6 rokov mávajú deti viac úzkostí, čo sa môže prejavovať aj tak, ako popisujete.