Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • dospievanie u chlapca

    Dobrý den,
    Už asi mesiac sledujem svojho syna 6,5 roka,je prvak,ako sa ustavične chytá medzi nohy.Dokonca ma trošku problem s rečou(chodime k logopedovi,ma miernu brblavost,nie je to koktanie) a ked chce niečo rýchlo povedat ,hned sa chytii za penis a povedal mi, že ho to tak šteklí a aj pričítani,že vškole si chytííí,lebo mu vadí to šteklenie.Je to normalne,prejavuje sa tak dospievanie,alebo by sme mali niekam zajst???Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Teda nie som muž, takže z prvej ruky to nemám, ale podľa skúseností viem, že chlapci to do určitého veku zvyknú robiť. Je to taký prejav, ktorý sa objavuje aj v strese, môže pomáhať prekonávať napätie, pocity neistoty atď. Rozhodne netreba dieťa za to trestať alebo napomínať.
    Niekedy mávajú chlapci zápaly predkožky, zistíte to ľahko - konček penisu je červený, niekedy akoby navretý, je tam akási bambuľka začervenalej farby. Vtedy treba repíkové kúpele alebo navštíviť lekára.