Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Rozprávanie 22-mesačného dieťaťa

    Dobrý deň. Čo všetko by malo ovládať takéto dieťa - dievčatko ? Zdá sa mi, že málo rozpráva, že sa nevie dobre hrať. Ďakuje.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Dieťa v tomto veku zvyčajne používa jednotlivé slová, ktoré môžu mať niekedy nezrozumiteľnú podobu alebo sú to výrazy, ktoré my v bežnej reči nepoužívame, no dieťa tým výrazom označuje danú vec, osobu alebo jav. Začína tvoriť jednoduché vety. Niekedy záleží aj od toho, koľko času s dieťaťom strávime rozprávaním my, koľko si čítame, pozeráme obrázky a hovoríme mu o nich atď.
    Čo sa týka hry, niektoré deti sa prehrajú aj samé, niektoré nie. Neviem, čo presne znamená "nevie sa dobre hrať". Ak chcete, napíšte, čo presne tým myslíte, čo by mala dcéra vedieť alebo robiť a nerobí.