Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Vývin reči v 2,5 roku

    Dobrý deň,
    moja dcéra má 2,5 roka. Ešte stále nevie rozprávať. Niečo už povie, ale len veľmi málo. niekedy mám pocit, že ani nerozumie, čo od nej chceme. Neviem, či je to normálne. Oproti mojej druhej dcére, ktorá rozprávala už od 1,5 roka, je to skutočne veľmi slabé. A ani sa nepýta na nočník. A keďže nevie povedať, čo chce, tak to zvyčajne končí jej plačom (pretože to inak nevie vyjadriť).
    Mám to nejako riešiť?

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Bolo by vhodné konzultovať s detskou lekárkou, prípadne aj s logopédkou. Ony by na základe osobného vyšetrenia dieťaťa mohli presnejšie určiť, či je to stále ešte v norme.