Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • uz neviem co mam robit

    Mila pani kasakova chcela by som sa poradit ohladne mojho 18nast mesacneho syna lebo v poslednej dobe je hrozne jedovaty a znicoho nic zacne vyslovene zurit napr. na hracky alebo sa buchne o zem a kope nozickami a place a neviem co mu je.Niekedy to trva aj 15nast minut a bojim sa aby nedostal pruh.Pocula som aj citala vela o tom ze dieta vo veku dvoch rokov presadzuje svoju osobnost viac ako inokedy ale on ma len rok aj pol.Moze to byt sposobene tym ze chodi od osmuch mesiacov vie uz sam papat cika a kaka do serblika a ma velmi dobru slovnu zasobu a ciste vyslovovanie?Zda sa mi v porovnani s ostatnými detmi dost dopredu nemoze mu to byt na skodu.Vopred vam velmi pekne dakujem za radu

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Začiatok obdobia vzdoru je veľmi individuálny, závisí od konkrétneho dieťatka. Najmä ak je vaše dieťa šikovné a napreduje rýchlejšie, nemusíte byť prekvapená, že začal skôr aj s takými vecami, ako je hádzanie sa o zem. Detičky zúria najmä vtedy, keď sa im niečo nedarí, keď nemôžu dosiahnuť to, čo chcú, čo si predstavujú, keď sú ich schopnosti ešte prikrátke na to, čo by už chceli robiť a podobne. Hlavne dajte pozor, aby sa neudrel alebo si neublížil a prípadne ho môžete sprevádzať slovami ako: áno, nedarí sa to, to je k zlosti... alebo niečo podobné.