Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Zlezanie hlavicky

    Dobrý deň prosím vás má vplyv na detský vývin mozgu zlezanie hlavicky u 4,5m dieťaťa alebo je to len estetická vada?Úpravy sa ešte dieťaťu tvar hlavy časom?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Zležená hlavička je estetická záležitosť, nemá vplyv na vývin centrálnej nervovej sústavy. Podľa závažnosti deformity hlavy je možné predpísať dieťaťu remodelačnú kraniálnu ortézu. Tá má zväčša efekt na tvar hlávky už za 2-3 mesiace. S pozdravom doki Katka