Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Nevyvinuté jadierka

    Dobrý deň, včera sme boli na usb kĺbov kontrolné. Dr. nám napísala takýto nález : jadierka neosifikovane, kostene okraje ostre, chrupavcite dostatocne. Kontrola 4.9 kvôli kontrole osifikacie. Povedala nám len k tomu toľko, že v pravom vidieť záblesk jadierka ale v ľavom nie. Že cez deň so máme robiť čo chceme ale že na noc máme baliť naširoko s jednou plienkou. Viac na nás nemala čas. Neviem teda ako veľmi zlý je ten nález alebo čo môžem pre to viac urobiť. Poradnu máme až na budúci mesiac, ale dovtedy je ťažké čakať. Dcéra sa narodila 4.3. 3024. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň prajem! Nejedná sa o nič vážne, bedrový kĺb len potrbeuje ešte chvíľku na správne dovyvinutie a taktiež potrebuje určité postavenie stehnovej kosti v kĺbe. Preto je dôležité to balenie na široko - v lekárni si viete vypýtať plienky na široké balenie. Ak stačí počas noci, tak je to naozaj len mierny stupeň, ale aj t-Tomi má také plienky - nájdete na stránke. Bežne mávajú deti permanentne široké balenie 2-3 mesiace, a potom po kontrole už zvyčajne nepotrebujú široko baliť. Akby mala vážnu zmenu v tom bedrovom kĺbe, dostala by remence. Máte len baliť na široko, takže sa nejedná o nič vážne. S pozdravom doki Katka