Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Krvný obraz

    Dobrý deň,
    Listujeme dcerinu (5r) zdravotnú kartu, po odbere mi vždy bolo povedané že má krvy obraz ok, ale pozerám že tam má odchýlky. Je atopička neviem či to môže súvisieť s tým ale tieto hodnoty mala zvýšené na viacerých odberoch: B_str.obj.hb v erytr. 26,6, B_distr.krivka erytr. 16,9, B_neutr.granul.abs.p. 6,36, B_neutr.granul% 56,2, B_monocyty abs p 0,62, B_eozinofily abs p 0,320. Prosím čo to znamená? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nie je možné vyjadrovať sa takto k pár parametrom odberu, keď neviem celkový stav pacienta, ako vyzerá, aké má pridružené ťažkosti a aj tie ďalšie hodnoty z výsledkov. Ak pani doktorka, ktorá ju pozná a vie, aké má ťažkosti, nevenovala pozornosť týmto hodnotám, predpokladám, že sú zanedbateľné. Akby ste chcela vedieť viac, potrebujem sa s Vami viac porozprávať a vidieť celý výsledkový list - môžme napríkald formou videokonzultácie:
    https://services.bookio.com/oki-doki/widget
    S pozdravom doki Katka