Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Glukan

    Dobrý deň pani doktorka, synček je chorý, vtedy mu dávam i.glukán acute, kde má prijať 10ml.
    Ale pomýlila som si fľaštičku a dala som mu klasický i.glukán, kde má prijať na jeho váhu 3ml, pri chorobe krátkodobo 6ml… ale ja som mu dala 10ml (pomýlila som si tie dve fľaštičky - boli pri sebe)… je to v poriadku? Stalo sa to len jednorázovo, len som nevedela čo robiť v takejto situácii. Vďaka za odpoveď! Všetko dobré

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Jednorázovo sa určite nič nedeje. Akby ste to robila dlhodobo, možno by to mohlo mať dáky vedľajší účinok, ale takto jeden krát, je to určite v poriadku. Verím, že bude skoro zdravý. S pozdravom doki Katka