Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Psychické problémy

    , Autor: Irenka1177

    Dobrý deň prajem už asi 4mesiace mám problémy zrazu sami začne ťažko dýchať mám vysoký pulz nízky tlak a tlačí má strašne na hrudi bola som aj u lekárov a všetko mám v poriadku moja lekárka mi predpísala 2x na deň lexaurin ale nepomáha mito pila som už aj frontin aj neurol aj antidepresíva a vôbec mi to nepomohlo problémy mam hlavne ráno a večer bola som u kardiológa tak mi povedal že vo spánku som mala pulz 150 lekárka povedala že nie som kľudná ešte aj keď spím neviem čo robiť zrazu namna príde horúčka a strašne tlačenie na hrudi a nemám chuť ani rozprávať a večer nemôžem preto ani spat lebo vždy mije zle chcela by som normálne fungovat no nedá sa to neviem čo robiť

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň,
    Ak ste si za čas, ktorý uplynul nenašla pomoc, odporúčam vyhľadať psychoterapeuta. V tejto práci spolu s psychoterapeutom hľadáte príčiny uvedených, možno úzkostných stavov. Pracujete na spúšťačoch prežívania, na regulácii napätia. Môžete si osvojiť techniky zvládania stresu, naučíte sa rozpoznávať svoje reakcie a odbúrať tak strach z nástupu podobných reakcií, lebo ich budete mať takpovediac pod kontrolou. Je to však proces, netreba očakávať, že sa výsledok dostaví po prvom stretnutí. Prajem pevné zdravie.
    Alena Hrčková