• Kontrola prietokov

    Dobrý deň,

    Som v 40tt a dnes som mala poradňu u zastupujúcej lekárky. Kontrolovali ma vaginálne aj sonom cez bruško. Som menšia takže bábätko je do 3 kíl. Pýtala som sa, že či je všetko v poriadku a údajne, že áno. Pani doktorka pozerala dosť dlho na monitor, ja som ho nevidela, čo presne pozerá. Keď som odišla, napadlo mi, že som sa mala opýtať, ako prietoky. Vždy u mojej lekárky počujem šum. Zapisuje to aj do správy. Teraz tam nemám nič, ani hmotnosť ani prietoky.
    Mám obavy, či ich kontrolovala. Naposledy mi kontrolovali prietoky v pondelok, ďalšiu prípadnu poradňu mám deň po termíne, čiže o týždeň v piatok. Čo by sa stalo, kebyže mi tie prietoky neskontrolovala ? Nie som lekár a tak som sa len zbežne opýtala či je to všetko ok a nenapadlo mi ani ju napomínať. Len teraz nad tým rozmýšľam????
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    nechápem prečo by mal niekto každý týždeň kontrolova´t prietok plodu. Tie sa robia u zdravého plodu 2x za tehotenstvo.
    Ak máte poruchu rastu plodu, potom je potrebné to riešiť (mali ste byť už po pôrode) alebo máte zdravý plod a nie je potrebné ho zaťažovať zbytočným meraním prietokov.