• skrateny krcok na 1cm

    Dobry den, rada by som pocula aj vas nazor na vysledky vysetreni.
    Mam jedno dieta s.c 2007, teraz cakam dvojicky, cele tehotenstvo bez komplikacii(aj prve). Rano som bola u svojej gynekologicky a vsetko bolo ok len sa jej deti zdali male podla utz, poslala ma do nemocnice na utz, kde bolo tiez vsetko ok(deti boli zrazu normalnej velkosti), kontrola prietokov o 14 dni, zrazu lekar odbehol za inym, vraj je potrebna hospitalizacia lebo cakam dvojicky, este ma palpacne vysetril a zistil skrateny krcok na 1cm. Pytala som sa ci mi nieco hrozi, tak vraj musim hned do nemocnice a lezat do porodu, ale nevysvetlil v com je problem.
    Z jeho spravy:
    palp.hrdlo polotuhe, skratene na 1cm, vonk. branka pre spicku, vnutorna uzavreta, KP nad vchodom, DK bez edemov
    prietoky:
    I.plod : 0,74
    II.plod: 0,76
    Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    nepíšete gestačný týždeň, ale 1 cm hrdlo ak je uzavreté tak je normálne aj v 34. týždni, nepíšete ani dlžku hrdla meraného ultrazvukom