• Rhega

    Dobrý deň

    chcela by som sa spýtať. Potratila som v 9tt. a nebola mi pichnutá Rhega. moja krvná skupina je B- a partnerova je A+. Aktuálne sa mi znova podarilo otehotnieť a som cca 4-5 tt tehotenstva. Chcela by som sa opýtať či môžu nastať problémy, keďže mi nebola podana Rhega. následne mi urobili vyšetrenie krvy a výsledky boli dobre, že telo nebojovalo s plodom. U gynekológa som zatiaľ ešte nebola mám ho navštíviť hneď alebo mám počkať na vyšší týždeň tehotenstva.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    ak bol potrat kompletný alebo pomocou liekov (nie chirurgický výkon) tak Rhegu nie je nutné podať. Pri chirurgickom ukončení je stále hypotetická, ale naozaj veľmi malá možnosť, že došlo k izoimunizácii a preto sa odporúča podanie.