• Sono

    Dobrý deň sa chcem spýtať počas svojho tehotenstva som bola veľmi často sonovana kvôli komplikáciam dokonca aj pri hospitalizácii niekedy aj dva krát za deň to činí dokopy 60 krát za tehu síce pár minút do tých 10 určite ale chcem sa spýtať či nemôže spôsobiť sono najme brušné v tehotenstve anomálie vo vývoji mozgu u dieťaťa alebo ohluchnutie prípadne smrť. Som 22 tt

    Dobrý deň,
    ultrazvukové vyšetrenie sa považuje v tehotnosti za bezpečné, ale samozrejme má sa robiť iba vtedy, ak prináša nejaký relevantný výsledok pre rozhodovanie o ďalšom postupe v tehotnosti.